
Sve zadatke koji su joj bili povjereni izvršavala je sa mnogo uspjeha, a pokazala je i veliku hrabrost. Svojom izdržljivošću, požrtvovanošću i izuzetnom hrabrošću, ali i skromnošću i primjerenim ophođenjem, zadobila je povjerenje i simpatije naroda. Početkom februara 1943. godine, zarobljena je u jednoj od akcija na Grmeču.
Nakon nekoliko dana zlostavljanja, dovedena je Bosansku Krupu i tamo obješena 11. februara. I prilikom vješanja nije ustuknula pred neprijateljem, a imala je samo 17 godina. U izvještaju o egzekuciji SS-ovci su napisali da je: “Banditkinja, obešena u Bosanskoj Krupi, pokazala neviđeni inat”. U opštinskom Udruženju SUBNOR-a u Gradišci, gdje je Lepa živjela do početka 1941. godine kada su je ustaše uhapsile, čuvaju uspomenu na nju, zajedno sa mnogim podacima i dokumentima.
Osnovnu školu završila je u obližnjoj Bistrici, prvi razred Ženske zanatske škole pohađala je, zajedno sa nešto starijom sestrom Darom, u Bosanskoj Krupi, uz pomoć strica Voje, koji je, kao lugar, više godina službovao u Podgrmeču, dok je ostale razrede završila u tadašnjoj Bosanskoj Gradišci. Još kao učenik, isticala se marljivim radom i ozbiljnošću.
Već tada, čitajući naprednu literaturu, Lepa je počela da se formira pod snažnim uticajem strica Vladete Radića, koji je, kao učenik gimnazije, prvo u Bosanskoj Gradišci, a zatim u Banjaluci, bio uključen u napredni radnički pokret.

Narodnim herojem SFRJ proglažena je 20. decembra 1951. godine. Lepa Radić je postala simbol hrabrosti i borbe za slobodu. Ime Lepe Radić u Gradiški nose javna predškolska ustanova i Kulturno-umjetničko društvo te ulica u centru grada. U Spomen parku slobode se nalazi njena bista.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu