Iz našeg ugla

Široki front

Šta je političar bez podrške vjerske zajednice, nevladinih organizacija i medija? Opozicionar.

Široki front

Od svih nacionalnih vođa u BiH, Bakir Izetbegović je to, izgleda, posljednji shvatio. Da bi zadržao naklonost reisa, prvim zaključkom nakon sastanka s njim zatražio je potpisivanje ugovora BiH sa Islamskom zajednicom, mada je svjestan da od toga nema ništa jer je ponuđeni tekst neprihvatljiv za Predsjedništvo.

Ali nema veze, bitno je da se Izetbegović islamskim vjernicima predstavi kao njihov politički zaštitnik i tako prikrije da je i drugi mandat potrošio, a ugovor nije potpisao. Da bi front podrške njemu bio širi, na sastanak je pozvao svoje partijske kadrove i čelnike udruženja građana koji isto misle kao on. Još ako se dan sastanka poklapa sa mostarskim sajmom, gdje se slikaju Srbi i Hrvati, poruka je tim snažnija.

Taj recept širokog fronta Milorad Dodik je davno primjenio. Čim ga neko „načepi“, skaču udruženja od javnog interesa, plus razni analitičari banjalučki i beogradski. Priča se o patriotskom bloku. Sa patrijarhom ima više fotografija nego sa nekim članovima porodice.

Dragan Čović se skriva iza HNS u koji je ugurao političke partije i udruženja. Potpunu naklonost Katolične crkve još nije obezbijedio iako se ubi dajući hiljade maraka iz budžetske rezerve za razne samostane i križove. Hrvatski TV kanal mu ne daju, pa je zato u Mostaru otvorio dopisništvo HRT.

Sva tri koncepta su ista, samo su učesnici i zaključci drugačiji.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu