Tramp nije direktno odgovorio na pitanja novinara u predsedničkom avionu na letu ka Floridi da li će to uključivati tradicionalne podzemne nuklearne probe koje su bile uobičajene tokom Hladnog rata.
– Uskoro ćete saznati, ali ćemo obaviti neke probe – naveo je Tramp.
Tramp je rekao u četvrtak da je naredio američkoj vojsci da odmah ponovo pokrene proces testiranja nuklearnog oružja nakon pauze od 33 godine.
Tramp je to objavio na svojoj društvenoj mreži Trut soušal dok je bio u helikopteru pred sastanak sa kineskim predsjednikom Si Đinpingom u Busanu u Južnoj Koreji sa kojim je razgovarao o trgovini između SAD i Kine.
Nijedna nuklearna sila, osim Sjeverne Koreje 2017. godine, nije sprovela eksplozivna nuklearna testiranja više od 25 godina.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.