
(FOTO) Povodom Dana grada: Forum žena SPS Banjaluka organizovao AKCIJU SADNJE DRVEĆA uz Vrbas
Povodom Dana planete Zemlje i Dana grada Banjaluka, Forum žena SPS Banjaluka organizovao je akciju sadnje drveća.

Povodom Dana planete Zemlje i Dana grada Banjaluka, Forum žena SPS Banjaluka organizovao je akciju sadnje drveća.

Povodom Dana grada Banjaluka, koji se obilježava 22. aprila, upućujem iskrene i najsrdačnije čestitke rukovodstvu i svim građanima jednog od najljepših gradova u regionu, poručio je predsjednik GO DEMOS Banjaluka i odbornik Boran Bosančić.

Povodom Dana Grada Banjaluke, a na inicijativu gradonačelnika Draška Stanivukovića, prvi put biće dodijeljena nagrada za „Majku godine“.

Povodom Dana grada Banjaluka, delegacija Socijalističke partije Srpske, predvođena predsjednikom partije Goranom Selakom, položila je cvijeće na Spomenik palim borcima Drugog svjetskog rata, odajući dužnu poštu herojima koji su dali svoje živote za slobodu Banjaluke i našeg naroda.

Obukli smo Banjaluku u prelijepo praznično ruho! Naš grad sija u najljepšim bojama, bojama naše zastave i proljeća!

Dan grada Banjaluka sutra će početi odavanjem počasti herojima na više gradskih lokacija.

Banjaluka je na današnji dan prije 79 godina oslobođena od fašizma u Drugom svjetskom ratu.

Predsjednik Socijalističke partije Srpske Goran Selak čestitao je Dan grada, 22. april, Banjalučanima i rukovodstvu grada Banjaluka, istakavši da je na ovaj dan prije 79 godina krajiška ljepotica skinula sa sebe lance nacista i ustaša i krenula putem slobode.

Na Dan grada Banjaluka, 22. aprila, Banj bus će od Tvornice obuće "Bema" do stanice u blizini spomenika na Banj brdu putnike prevoziti besplatano.

Veliki broj građana okupio se u centru gdje je povodom Dana gradaBanjaluke organizovan koncert na kojem je nastupio Boris Režak i "One tri".

Uz brojne zvanice i prigodan kulturno-umjetnički program u SD „Borik“ održana je svečana akademija povodom obilježavanja Dana grada.

Povodom obilježavanja Dana grada položeni su vijenci na Spomen – obilježje palim borcima Drugog svjetskog rata, čime je odata počast herojima koji su boreći se za slobodu položili svoje živote i ugradili ih u temelje našeg grada.

Odavanjem počasti herojima, svečanom akademijom i koncertom u centru grada sutra će biti nastavljen program obilježavanja Dana grada.

Banjaluka je drugi put domaćin „Dunavskog biznis foruma“, 13. po redu, koji je okupio brojne učesnike iz zemlje i cijelog regiona.

U okviru proslave Dana grada, u četvrtak, 27. aprila biće održan veliki koncert Borisa Režaka i grupe „One tri“.

Uz tortu dugačku preko 20 metara i bogat muzički program, Banjaluka je obilježila Dan grada pored fontane u Parku „Mladen Stojanović“.

U centru Banjaluke u blizini glavne zgrade m:tel postavljen je prvi sunčani sat.

Panoramski bus prema Banj brdu kreće sutra, 22. aprila – na Dan grada i u toku sutrašnjeg dana prevoz će biti besplatan.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je Banjaluka zaslužno postala prepoznatljiv i moderan grad u Srpskoj i regionu i izrazio je uvjerenje da će i u budućnosti nastaviti putem razvoja i velikog napretka.

U cilju promocije urbane mobilnosti, koja je jedno od glavnih opredjeljenja Grada, građane će, kažu iz Gradske uprave obradovati besplatnim minutama za vožnju električnim trotinetima, kao i godišnjim kartama za „BL bajk“.