
DO 31. AVGUSTA Na snazi ljetni red vožnje u javnom prevozu
Ljetni red vožnje u javnom prevozu, koji se primjenjuje završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora, počeo je danas.

Ljetni red vožnje u javnom prevozu, koji se primjenjuje završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora, počeo je danas.

Završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora primjenjuje se ljetnji red vožnje, koji će biti na snazi od ponedjeljka 15. juna.

Dan pobjede nad fašizmom koji se obilježava danas, republički je praznik i neradni dan.

Dan pobjede nad fašizmom koji se obilježava 9. maja, republički je praznik i neradni dan.

Poznata glumica i nevjenčana supruga fudbalera Vujadina Savića, Mirka Vasiljević, još jednom je dokazala da čvrsto stoji na zemlji, uprkos slavi i luksuznom životu na koji je navikla.

Prijedlog prevoznika u Banjaluci prema kojem bi jedna gradska vožnja koštala 2,70 KM, umjesto dosadašnjih 2,30 KM, više nije aktuelan, već bi ova cijena morala biti viša za dodatnih bar 10 ili 20 feninga.

Banjalučki prevoznici zatražili su poskupljenje cijena karata, i najavili redukciju polazaka.

Da li će mještani Lovćenske ulice u naselju Drakulić u Banjaluci konačno dobiti gradfski autobus, ili bar odgovor iz Gradske uprave na zahtjev koji su poslali?

Jedan grad ima tramvaje i trolejbuse, drugi samo autobuse. I tu poređenje gotovo da završava. Kada je riječ o organizaciji javnog prevoza, Sarajevo je ispred Banjaluke.

Doktorka Nada Macura (78), doživjela je veliku neprijatnost kada je pokradena u gradskom prevozu.
Sve se desilo prije dva dana u Beogradu, a ona je pretrpjela stres zbog ove situacije.

Prevoznici iz Banjaluke predali su zahtjev za poskupljenje gradskog prevoza.

Prevoznici koji obavljaju javni gradski prevoz u Banjaluci zatražili su povećanje cijena svojih usluga, a svoj zahtjev su uputili na adresu Gradske uprave Banjaluka.

Zašto Banjalučani izbjegavaju gradski prevoz? Jedan od razloga je katastrofalno stanje na autobuskim stajalištima. Blato do koljena, prljave lokve i sve to na samo nekoliko kilometara od Trga Krajine.

Autobusi kasne, prevoznici kažu zbog gužve, ali kasne i propuštaju polaske čak i kad gužve nema, žale se čitaoci Srpskainfo, koji svakodnevno na posao ili u školu putuju gradskim prevozom.

Mještani banjalučkih naselja Zalužani i Derviši, danas su, u periodu od 14 do 15 časova, autobus čekali više od 50 minuta, jer su prevoznici, kako tvrde očajni putnici, u sred saobraćajnog špica, propustili čak 5 polazaka zacrtanih u voznom redu.

Doći u Banjaluku kao stranac/turista i pokušati koristiti javni prevoz prava je mala avantura – i to ne ona prijatna. Avantura u kojoj ne znate gdje da čekate autobus i kada koji polazi. Table sa oznakom linija i redom vožnje, zaboravite.

Prošla su 2 mjeseca otkako je usvojen amandman na budžet Grada Banjaluka, kojim je kojim je predviđeno 8,3 miliona KM za besplatan prevoz javni prevoz u gradu, a građani i dalje plaćaju karte.

Banjaluka bi trebalo da ima gradski prevoz u svom vlasništvu – sa sopstvenim autobusima, vozačima, linijama koje prate potrebe građana, a ne interese privatnih prevoznika. Umjesto besplatnog prevoza za sve, bolje bi bilo da se formira gradsko preduzeće koje bi imalo kontrolu nad prevozom.

Zbog održavanja sportske manifestacije „Run&More Weekend“ festival u subotu i nedjelju, 24. i 25. maja 2025. godine doći će do obustave saobraćaja u određenim vremenskim periodima u više ulica na području grada.

Gužve u saobraćaju u Banjaluci sigurno bi se mogle riješiti sa kvalitetnijim gradskim prevozom. Svi mi bismo rado izbjegli čekanje u kolonama u jutarnjem i popodnevnom špicu, kao i bjesomučno traženje parking mjesta, kada bi imali autobusku liniju koja povezuje našu ulicu ili naselje sa drugim dijelovima grada.