
NOVI CJENOVNIK Evo koliko od danas koštaju dnevne i mjesečne karte za gradski autobus
U Banjaluci je od danas skuplji javni gradski i prigradski prevoz.

U Banjaluci je od danas skuplji javni gradski i prigradski prevoz.

Banjalučani su u šoku zbog novih cijena karata gradskog prevoza. Najviše reaguju na pojedinačnu kartu koja je poskupila za 50 feninga. Tako oni koji mijenjaju autobuse ili do grada i nazad idu, na primjer, dva puta, to će od 1. avgusta platiti 9,2 KM. Sa sadašnjom cijenom, to je 7,2 KM.

Najavljeno poskupljenje karata u javnom gradskom prevozu ne može se predstavljati kao uspjeh samo zato što će Banjaluka i dalje imati javni prevoz, ali ga građani neće moći priuštiti, poručuju iz Gradskog odbora DNS.

Neki su smatrali da se građanima treba "uvući" ruka u džep. Nije nam drago što se to desilo, ne podržavamo, ali moramo da prihvatimo, rekao je Srđan Amidžić, odbornik SNSD na pres konferenciji povodom poskupljenja karata u javnom prevozu.

Pred odbornicima Skupštine Grada sljedeće sedmice naći će se 46 tačaka, odlučeno je u nastavku sjednice skupštinskog Kolegijuma. Prijedlog o skidanju brojnih tačaka sa dnevnog reda, koji je na sjednici u petak predložila skupštinska većina, danas nije dobio većinu.

Građani Banjaluke sutra će na posao ići javnim prevozom, potvrdio je za Srpskainfo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

Autobusi sa kočnicama koje škripe, bez klima uređaja, zavjesa i prozora koji se mogu otvoriti, sumorna je slika koja vlada na vrelim banjalučkim ulicama u (pri)gradskom prevozu.

Život u Banjaluci bi od petka praktično mogao da stane, ili se bar uspori, ako se realizuje prijetnja prevoznika da neće izvesti autobuse na ulice.

Ako u petak u Banjaluci autobusi na izađu na ulice, veliki broj radnika biće u ozbiljnom problemu. Oni kojima poslodavac nije obezbijedio prevoz, nemaju automobil niti nekoga da ih poveze, a ni novca da plaćaju taksi, biće primorani da pješače kilometrima po velikim vrućinama ili ostanu kod kuće, pa da im otkaz zakuca na vrata.

Građani Banjaluke se, po svemu sudeći, moraju pripremiti da od petka neće imati javni prevoz! Zadnji sastanak prevoznika, predstavnika Grada i Skupštine grada nije ponudio rješenje, zato što se nisu pojavili predstavnici većine (SNSD, Ujedinjena Srpska i SP), čiji su glasovi presudni.

Ako javni prevoz u gradu Banjaluka bude obustavljen, krivicu će snositi isključivo gradonačelnik Draško Stanivuković i Gradska uprava koji ne sprovode usvojene odluke Skupštine grada, saopšteno je iz Gradskog odbora SNSD Banjaluka.

Građani se moraju pripremiti da od petka neće imati javni prevoz, ti zaključci se mogu izvući iz izjava gradonačelnika Draška Stanivukovića i direktora "Autoprevoza" Dejana Mijića.

Banjaluka bi po svemu sudeći od 1.jula mogla ostati bez autobuskog prevoza. Prevoznici su poručili da će tražiti raskid ugovor i tužiti Grad, jer nije usvojen novi cjenovnik.

Zbog održavanja "Teatar festa", u subotu od 17 časova do ponoći, biće obustavljen saobraćaj u više ulica u centru Banjaluke.

Većina onih koji koriste gradski prevoz zna kolika je lutrija dočekati autobus u kome radi klima.

Prevoznici su naručili karte sa novim cijenama i ukoliko se administracija gradonačelnika Draška Stanivukovića ne obaveže da će pokriti njihovo poskupljenje, to će na sebe morati preuzeti Banjalučani.

Skupština grada Banjaluka je usvojila novi cjenovnik karata u javnom prevozu, ali trenutno nije poznato na koji način će se on provoditi.

Banjalučki prevoznici već dvije godine kukaju da će propasti i da neće moći prevoziti putnike u najvećem gradu Srpske.

Građani neće plaćati skuplje karte u javnom prevozu, rekao je Mladen Ilić, predsjednik Skupštine grada Banjaluka.

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka, na kojoj bi trebalo da se raspravlja o novom cjenovniku karata gradskog i prigradskog prevoza, biće održana danas.