
Zeleni se grad na Vrbasu
Već nekoliko mjeseci brojne su žalbe Banjalučana na nepokošenu travu u cijelom gradu.

Već nekoliko mjeseci brojne su žalbe Banjalučana na nepokošenu travu u cijelom gradu.

Najavljivan kao put koji mještani Petrićevca i Motika čekaju skoro dvije decenije, u septembru prošle nastavljena je rekonstrukcija Ulice Kralja Aleksandra I Karađorđevića.

Dio privremenog mosta u banjalučkom naselju Motike danas je pukao pod težinom gradskog autobusa.

Kada je polovinom februara rečeno da se obustavlja saobraćaj u Ulici kralja Aleksandra I Karađorđevića na mostu preko Široke Rijeke prema Motikama, zbog rušenja starog i izgradnje novog, mještani su se ponadali da će to ići kako je obećano. Ali, tek prije mjesec dana pušten je u funkciju privremeni most, počelo rušenje starog i pripreme za gradnju novog. Do danas, kažu mještani, ne vide nikave ozbiljne radove, pa time ni obrise mosta.

Sutra od 12 do 16 časova biće obustavljen saobraćaj za sva vozila u Ulici kralja Aleksandra I Karađorđevića, zbog inspekcije privremenog, montažnog mosta i redovnog održavanja istog.

Na području naselja Motike u Banjaluci u toku je sanacija kolovoza na više putnih pravaca.

Pustili smo u upotrebu privremeni pontonski most u naselju Motike, čime je osposobljen saobraćaj u ovom dijelu Banjaluke.

Završena je montaža i pušten je u funkciju privremeni most u naselju Motike.

Gradonačelnik Draško Stanivuković sastao se sa mještanima Motika, sa kojima je razgovarao o investicijama vrijednim tri miliona KM koje podrazumijevaju izgradnju glavne saobraćajnice, mosta i dječijeg igrališta u tom naselju.

Zbog radova će i dalje biti obustavljen saobraćaj za sva vozila u Ulici kralja Aleksandra I Karađorđevića, na dijelu od garaža „Pavlović turs“-a do raskrsnice sa Ljevčanskom ulicom, zbog izvođenja radova rekonstrukcije Ulice kralja Aleksandra I Karađorđevića.

Most koji od Petrićevca vodi prema naselju Motike neće biti srušen dok se ne pronađe optimalno rješenje.

Mještani su se jutros okupili ispred mostića u Ulici kralja Aleksandra I Karađorđevića, između naselja Petrićevac i Motika, kako bi spriječili njegovo rušenje, koje je planirano.

Mještani Petrićevca i Motika ponovili su da će sutra ujutro blokirati put između ova dva naselja i to kod mosta koji bi trebalo da bude srušen.

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, dao je nalog da putevi kroz aktivna gradilišta moraju biti prohodni i redovno se nasipati, a to se, kako tvrde iz Grada, već može vidjeti u Motikama.

Žive na sedam, osam kilometara od grada, a fali im puno toga. U Motikama ljekar dolazi dva puta sedmično, nemaju poštu i apoteku, a autobus ih odvozi i dovozi na svakih sat vremena. Ima ulica bez asfalta, a pored glavnog puta rupa do rupe.

U Motikama je počela gradnja 1.600 metara vodovoda, od Brkovića puta do spajanja s lokalnim cjevovodom sistema Lučica, kod Pčelanovačkog puta.

Autobus prema Banjaluci ide na svakih sat vremena. Vikendom na svaka dva sata. Djeca prerano dolaze pred školu. Ujutro autobusi prepuni i đaka i radnika. Tako, ukratko, izgleda prevoz na liniji 13P, po riječima mještana s kojima smo razgovarali.

Nakon dugogodišnjeg čekanja, asfalt su dobili i mještani dijela Ulice Drugog krajiškog korpusa u Motikama.

Počeli su radovi na modernizaciji dijela Ulice Drugog krajiškog korpusa u naselju Motike.

Počela je gradnja puta prema Motikama, odnosno nastavak rekonstrukcije Ulice Kralja Aleksandra I Karađorđevića u dužini oko jednog kilometra.