
"Nadamo se boljim vremenima" Pomen borcima Vojske RS iz Motika
Delegacija Grada Banjaluka položila je danas vijenac na Spomenik palim borcima Vojske Republike Srpske u banjalučkoj mjesnoj zajednici Motike.

Delegacija Grada Banjaluka položila je danas vijenac na Spomenik palim borcima Vojske Republike Srpske u banjalučkoj mjesnoj zajednici Motike.

Preostalih, 200-tinjak metara nove saobraćajnice na Petrićevcu, u pravcu Motika biće asfaltirano u narednih nekoliko dana, čime će radovi na izgradnji ovog, 1,2 kilometra puta, biti privedeni kraju.

Nakon što je otvorena novoizgrađena dionica puta u mjesnoj zajednici Petrićevac na pravcu prema Motikama, te upriličeno opštenaraodno veselje, put je odmah nakon toga i zatvoren, poručili su iz Gradskog odbora PDP Banjaluka.

Na novoizgrađenoj dionici u mjesnoj zajednici Petrićevac na pravcu prema Motikama urađena je kompletna infrastruktura te postavljen asfalt i za realizaciju ovog projekta izdvojeno više od dva miliona KM, rekao je gradonačelnik Igor Radojičić koji je danas posjetio ovu MZ.

Načelnik Odjeljenja za saobraćaj i puteve Slaviša Sandić je razgovarao sa mještanima i narodnim poslanikom Draškom Stanivukovićem koji su jutros predali peticiju za nastavak izgradnje puta prema Motikama te da se uvede više polazaka autobusa ka toj mjesnoj zajednici.

Uporedo sa nastavkom izgradnje puta prema Motikama, počela je sanacija Banijske ulice na Petrićevcu, nakon što je pretrpjela značajna oštećenja zbog preusmjeravanja saobraćaja na ovaj pravac, istakli su iz Grada.

Prvim besplatnim pregledima u okviru akcije “Za tvoje dobro”, koji su organizovani u ambulanti u Motikama, odazvalo se 63 odsto pozvanih pacijenata iz tog naselja.

Umjesto planirane gradnje azila u Motikama, nadležni u Gradskoj upravi odlučili su da ovaj objekat ipak podignu u sklopu Razvojno-edukativnog centra na Manjači, kojim gazduje Centar za razvoj poljoprivrede i sela.

Kako u budžetu Grada Banjaluka već 10 godina nema novca za izgradnju najavljenog azila u Motikama, psima lutalicama novi dom će postati vojni kontejneri.

Izgradnja nove saobraćajnice od Petrićevca do Motika, vrijedne više od dva miliona KM, počeće 20. marta, najavljeno je iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve.

Grad Banjaluka raspisao je tender za rekonstrukciju i proširenje saobraćajnice od Petrićevca do Motika, u što će biti uloženo 1,65 miliona KM, potvrđeno je iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve.