
DO 31. AVGUSTA Na snazi ljetni red vožnje u javnom prevozu
Ljetni red vožnje u javnom prevozu, koji se primjenjuje završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora, počeo je danas.

Ljetni red vožnje u javnom prevozu, koji se primjenjuje završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora, počeo je danas.

Završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora primjenjuje se ljetnji red vožnje, koji će biti na snazi od ponedjeljka 15. juna.

Odsjek za javni prevoz obavještava putnike da će autobusi javnog gradskog i prigradskog prevoza na području grada Banjaluka za vrijeme vaskršnjih praznika i proljećnog školskog raspusta saobraćati sa izmijenjenim redovima vožnje.

Iz Odsjeka za javni prevoz saopštili su da će za vrijeme novogodišnjih i božićnih praznika, kao i zimskog školskog raspusta, autobusi javnog prevoza saobraćati izmijenjeno, odnosno prema prilagođenom redu vožnje, od 1. do 18. januara 2026. godine.

Novi red vožnje "Željeznica Republike Srpske" u primjeni je od ponoći i važiće do 12. decembra naredne godine.

S početkom nove školske godine, tačnije od 1. septembra javni prevoz se vraća u režim u kojem je bio prije školskog raspusta, odnosno prije sezone godišnjih odmora.

Jedno od najposjećenijih banjalučkih izletišta Banj brdo, biće moguće posjetiti mini panoramskim autobusom “Banj bus”, koji će biti dostupan svim sugrađanima i posjetiocima na Međunarodni praznik rada – 1. i 2. maja, kao i na Dan pobjede na fašizmom – 9. maja, kao i u dane vikenda.

Iz Odsjeka za javni prevoz obavještavaju građane da će od 14. do 21. aprila u toku proljećnog školskog raspusta i vaskršnjih praznika u javnom gradskom i prigradskom prevozu putnika biti na snazi izmijenjeni, prilagođeni red vožnje.

Iz Odsjeka za javni prevoz u Banjaluci obavještavaju građane da će zbog zimskog raspusta i praznika – od 30. decembra 2024. godine do 19. januara 2025. godine u javnom gradskom i prigradskom prevozu putnika biti na snazi izmijenjeni, prilagođeni red vožnje.

Preduzeće "Željeznice Republike Srpske" počeće 15. decembra da primjenjuje novi red vožnje za putnički saobraćaj koji će važiti do 13. decembra 2025. godine, najavljeno je iz ove kompanije.

Preduzeće "Željeznice Republike Srpske" će od 10. decembra početi da primjenjuju novi red vožnje za putnički saobraćaj koji će važiti do 14. decembra 2024. godine - najavljeno je iz ove kompanije.

Tri stanice od Gradske uprave Banjaluka, na autobuskom stajalištu polupano staklo toliko da svakog momenta može da se sruši na one koji se usude sjesti na klupu. Na nekima nema nijednog stakla. A na novim stajalištima i dalje nema redova vožnje. Ali zato ima plakata.

Banjaluka je dobila moderna stajališta na kojima možete napuniti mobilni telefon, ali ne možete pročitati redove vožnje, jer ih nema.

U toku novogodišnje noći između 31. decembra i 1. januara, kao i u noći tzv. reprize Nove godine između 1. i 2. januara, biće organizovan besplatan prevoz putnika na određenom broju linija.

"Željeznice Republike Srpske" saopštile su da od danas stupa na snagu novi željeznički red vožnje po kojem će putnike u lokalnom saobraćaju prevoziti 27 vozova.

Zbog izvođenja radova, koji su počeli 11. aprila u Ulici Tešana Podrugovića, na dijelu od pruge do raskrsnice sa Ulicom Arčibalda Rajsa, u periodu od osam do 17 časova biće obustavljen saobraćaj za sva vozila do 31. maja.

Veliki broj bolovanja zbog korone, natjerao je organizatore gradskog prevoza u austrijskom gradu Gracu da promijene i prorijede red vožnje.

Odjeljenje za saobraćaj i puteve obavještava građane da će u dane vikenda i to od subote, 5. marta od osam časova do nedjelje 6. marta do 16 časova biti obustavljen saobraćaj za sva vozila u Ulici kralja Aleksandra I Karađorđevića, u zoni klizišta u dužini od oko 300 metara, od mostića prema Motikama, zbog izvođenja radova sanacije klizišta.

Odjeljenje za saobraćaj i puteve izdalo je saglasnost Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srpske, da može odobriti i sprovesti obustavu saobraćaja, povodom obilježavanja Dana Republike Srpske.

Na poklon svim sugrađanima i posjetiocima, u našem gradu je tokom praznika i svakog vikenda u januaru omogućen besplatan noćni prevoz, a kako bi se uvjerio da sve nesmetano funkcioniše, jednom od gradskih linija provozao se i gradonačelnik Draško Stanivuković.