
Besplatan javni prevoz u novogodišnjoj noći: Pogledajte raspored vožnje za najluđu noć u godini
U toku novogodišnje noći biće organizovan besplatan javni prevoz putnika na određenom broju linija javnog gradskog prevoza.

U toku novogodišnje noći biće organizovan besplatan javni prevoz putnika na određenom broju linija javnog gradskog prevoza.

"Željeznice Republike Srpske" će od narednog vikenda primijeniti novi red vožnje za putnički saobraćaj koji će trajati do 10. decembra naredne godine.


Zbog nepridržavanja reda vožnje u javnom prevozu putnika, biće kažnjeni prevoznici „Aldemo turs“ i „Pavlović turs“.

S početkom nove školske godine, od danas se gradski javni prevoz vraća u režim u kojem je bio prije školskog raspusta, odnosno prije sezone godišnjih odmora.

U Banjaluci je juče, nakon kratkog prekida, nastavljena prodaja mjesečnih karata, ali još nije jasno na koji način će se odvijati javni prevoz u septembru.

Red vožnje autobusa javnog prevoza broj 13 Lazarevo-Obilićevo, na molbu rukovodstva Tvornice obuće „Bema“, biće prilagođen i usklađen sa potrebama zaposlenih ovog kolektiva.

Javni prevoz u gradu trenutno se odvija prema redu vožnje za školski raspust, koji je putnicima dostupan kod prevoznika, kako u autobusima tako i na svim mjestima za prodaju karata za gradske i prigradske linije, navedeno je da internet stranici Grada.

Redovi vožnje već mjesecima nisu ažurirani na internet stranici Grada Banjaluka, kao ni na tablama na stanicama u većini naselja.

Kompanija Rajane" privremeno je obustavila sve svoje letove sa aerodroma u bivšoj Jugoslaviji, a posljednji su ukinuti i preostali letovi iz BiH i Crne Gore.

"Željeznice Republike Srpske" od ponoći sa subote na nedjelju, 12. i 13. decembra, vrše redovnu godišnju promjenu reda vožnje koji će važiti do 11. decembra iduće godine, saopšteno je iz ove kompanije.

Uvodi se nova linija javnog saobraćaja sa Lauša, a ne može se izaći u susret mještanima Kuljana, reaguju iz “Autoprevoza”. Nismo mi podijelili grad, već prevoznici, poručuju iz Gradske uprave Banjaluka.

Autobusku liniju 13A, koja vozi od Zalužana do centra, treba produžiti još do Paprikovca kako naši stanovnici koji idu do bolnice ne bi morali presjedati u druge autobuse.

Po prvi put od izbijanja epidemije korona virusa, javni prevoz se od sutra, 31. avgusta vraća u puni kapacitet rada po zimskom redu vožnje.

Autobuska stanica u Trebinju ponovo ne radi, pa putnici koji žele da dobiju informaciju o redu vožnje autobusa raspituju se u kafani, a karte kupuju u autobusima.

Od sutra, 25. maja, javni prevoz putnika u Banjaluci će funkcionisati po ljetnjnjem režimu vožnje, koji će na određenim pravcima biti prilagođen trenutnoj epidemiološkoj situaciji, saopšteno je iz Gradske uprave.

S ciljem sprečavanja daljnjeg širenja epidemije korona virusa, od sutra će u Banjaluci funkcionisati samo tzv. koridorski prevoz do Univerzitetsko-kliničkog centra i Zavoda „Dr Miroslav Zotović“.

Talgo voz, koji povezuje Sarajevo, Banjaluku i Bihać, od juče ne vozi i kako je saopšteno, neće saobraćati „do daljnjeg“. Danas je, kako je potvrđeno za Srpskainfo iz “Željeznica RS”, maksimalno redokovan i broj polazaka lokalnih vozova. Tako će vozovi Doboj – Banjaluka i Novi Grad – Banjaluka, kao i Doboj – Petrovo na Ozrenu saobraćati samo dva puta dnevno, rano ujutru i naveče.

Od ponedjeljka, 19. avgusta stupa na snagu zimski režim održavanja redova vožnje u javnom gradskom i prigradskom prevozu putnika na području grada, što znači oko 15 odsto polazaka više u odnosu na ljetnji režim, saopšteno je iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve.