
JANUARSKA PLATA OD SUTRA Komunalci u Bileći prekinuli štrajk
Bilećki komunalci danas poslijepodne su prekinuli štrajk i počeli da odvoze smeće, kojim je Bileća zatrpana.

Bilećki komunalci danas poslijepodne su prekinuli štrajk i počeli da odvoze smeće, kojim je Bileća zatrpana.

Radnici komunalnog preduzeća “Komus” iz Bileće sedmi dan su u štrajku, a ulice ovog ovog hercegovačkog mjesta zatrpane su smećem, koje se danima ne odvozi.

Udruženja “Čuvari okoline” iz Bosanske Krupe i “Grin tim” iz Novog Grada organizovaće zajedničku akciju čišćenja smeća na parkiralištima na entitetskoj granici.

Radnici preduzeća “Čistoća”, uklonili su šut i otpad sa dvije divlje deponije na putnom pravcu Banjaluka -Krčmarice, a Komunalna policija je na ovim lokacijama postavila trake upozorenja o zabranjenom odlaganju otpada.

U nekadašnjoj poslovnoj zoni „Čajavec“ je posebno naglašen problem održavanja javne higijene, za koji je u posljednje vrijeme pristigao veliki broj primjedbi građana, potvrdili su u Odjeljenju za komunalne poslove.

Odluka gradske vlasti u Bijeljini da poskupi odvoz smeća za stanovnike naišla je na veliko ogorčenje kod građana, koji kažu “da sve teže otplaćuju kredite kojima se zadužio Grad”.

Krš, lom, prljava voda i mnogo prolomljenih grana drveća u priobalnom dijelu rijeke – dominantna su slika popularnog beogradskog šetališta 25. maj na Dorćolu.

Gladan medvjed provozao se američkom saveznom državom Sjeverna Karolina pošto je ostao zaglavljen u kamionu za smeće, prenose lokalni mediji.

Kina je zatvorila kamp na svojoj strani Mont Everesta za posjetioce koji nemaju dozvolu za penjanje, u pokušaju da smanji količinu otpada na ovoj planini.

Banjalučani će od idućeg mjeseca dobijati uvećane račune za potrošenu vodu, a uskoro bi se to moglo desiti i sa odvozom smeća.

Iako komunalna služba dolazi na kućnu adresu i odvozi krupni otpad, a nedavno je bila organizovana i akcija sakupljanja smeća, građanima je ipak lakše da stari namještaj samo izbace na ulicu.

Više od 1.400 prijava građana, i to uglavnom onih koji se odnose na razne komunalne probleme, uspješno je riješeno u prošloj godini, zahvaljujući mobilnoj aplikaciji „Građanska patrola“, saopštili su iz gradske Kancelarije za građane.

Vlada Brčko distrikta BiH predložiće Skupštini distrikta da donesu odluku o prihvatanju lokacije Kladje kod Donjeg Rahića kao konačne lokacije za izgradnju Centra za upravljanje otpadom.

Direktor Javnog komunalnog preduzeća Tomislavgrad prijavio je policiji u ponedjeljak ujutro da je nepoznata osoba ili više njih, protekle noće dovezla dva kontejnera s otpadom i istresla ih ispred ulaznih vrata upravne zgrade komunalnog poduzeća.

Tokom novogodišnjih praznika izgorjelo je nekoliko plasticnih kontejnera u Gradiški.

Više od devet miliona KM namijenjeno je za komunalnu potrošnju u 2019. godinu, izjavio je načelnik Odjeljenja za komunalne poslove Petar Bilčar. Ovakav prijedlog naći će se na narednom skupštinskom zasjedanju 26. decembra.

Mada su usluge vodosnabdijevanja i odvoza smeća od opšteg ekonomskog interesa, tu svaka sličnost prestaje, pa se ne bi smjelo desiti da zbog neplaćanja jedne usluge, potrošač ostane bez druge.

U centru Bijeljine postavljeno je dvadesetak novih metalnih kanti za otpatke.

Zbog štrajka radnika u Komunalnom preduzeću „Čistoća“ u Vlasenici već sedam dana se ne odvozi smeće koje je nagomilano oko kontejnera po cijelom gradu.

Pet privatnih preduzeća koja se bave organizovanim odvozom čvrstog otpada nedavno je pokrenulo inicijativu o kombinovanom prikupljanju, odvozu i deponovanja smeća na području Brčko distrikta.