U Gimnaziju ULAGALI SAMO OBEĆANJA: Najstariju školu u Srpskoj svi zaboravili poslije rata (FOTO)
banjaluka

U Gimnaziju ULAGALI SAMO OBEĆANJA: Najstariju školu u Srpskoj svi zaboravili poslije rata (FOTO)

Za stanje u kome se nalazi Gimnazija u Banjaluci krivci su svi - i vlast i opozicija. Nema nevinih. Sadašnji gradonačelnik prije dva dana je pio kafu sa ljudima iz "Čistoće", a nije svratio u najstariju školu u Srpskoj. Gradom su više od dvije decenije upravljali gradonačelnici iz SNSD, tako da i ova partija ima ogromnu odgovornost za havarije koje se dešavaju u ovom objektu.

NESLAVNO 62. MJESTO Politika u BiH pala na PISA testu (FOTO)
društvo

NESLAVNO 62. MJESTO Politika u BiH pala na PISA testu (FOTO)

Koliko su domaći obrazovni sistemi uspješni i da li su đaci naučili da primijene stečeno znanje u praksi ostaće nepoznato, s obzirom na to da petnaestogodišnjaci iz BiH ne učestvuju na ovogodišnjem PISA testiranju, a razlog za to je, prema riječima upućenih, nedostatak političke volje u zemlji.