
"Mi smo heroji današnjice" Đajić poručio da je afera "Kiseonik" orkestrirani napad na zdravstveni sistem
Svima je jasno da je kiseonik koji koriste zdravstvene ustanove u Srpskoj ispravan i da je liječenje njime pomoglo mnogim pacijentima.

Svima je jasno da je kiseonik koji koriste zdravstvene ustanove u Srpskoj ispravan i da je liječenje njime pomoglo mnogim pacijentima.

Ministar zdravlja Hrvatske Vili Beroš izjavio je da ne misli da bi zaposleni u medicinskim i ustanovama socijalne zaštite zbog kovid-potvrda trebalo da dobiju otkaz i dodao da je sprovođenje odluke o tome na poslodavcima.

Predsjednik Skupštine grada Mladen Ilić rekao je da Grad Banjaluka ima obavezu da pomogne Domu zdravlja i zdravstvenim radnicama.

Grčka će omogućiti da treću dozu vakcine protiv kovida 19 u narednim sedmicama dobiju ljekari i ostali pripadnici medicinskog osoblja, saopšteno je danas iz Ministarstva zdravlja.

Oko 3.000 zdravstvenih radnika koji nisu vakcinisani protiv Covid-19 suspendovani su u Francuskoj, izjavio je danas francuski ministar zdravlja Olivije Veran.

Ljekari, medicinske sestre, ali i nezdravstveno osoblje u Hrvatskoj od 1. oktobra na radno mjesto moći će doći isključivo uz digitalnu kovid-potvrdu.

Nažalost, među preminulima imamo i zdravstvenih radnika koji nisu bili vakcinisani, što je za veliku brigu i za apel, poručula je dr Tanja Adžić Vukičević.

Ljekari moraju da vode primjerom, to je dio njihove odgovornosti i smatram da 100 odsto zdravstvenih radnika treba da bude vakcinisano protIv kovida, poručila je danas premijerka Srbije Ana Brnabić.

Zdravstveni radnici, koji se ne vakcinišu protiv korona virusa, rade protiv sebe i svoje struke, a to onda znači da nisu dobri ni ljekari ni medicinske sestre, kaže za medije prim. dr Tatjana Radosavljević, pulmolog.

Zdravstveni radnici Doma zdravlja Lopare, nakon što više od mjesec dana nema korona virusa u ovoj majevičkoj opštini, uzeli su učešće u narodnom zboru Kotlićijada "Priboj 2021".


Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da je ponosan na činjenicu da je zdravstveni sistem Srpske uspio da prevaziđe sve nedaće pandemije virusa korona i da je "jedna mala Republika, zahvaljujući zdravstvenim radnicima, postala veliki džin".

Zdravstveni radnici u Sarajevu od jutros su u štrajku, potvrdio je dr Edo Selimić, predsjednik Sindikata radnika u zdravstvu Kantona Sarajevo, i dodao da medicinari ipak obavljaju dobar dio posla te da ni na koji način ne ugrožavaju zdravlje građana.

Od ponedjeljka, 14. juna, zdravstveni radnici u Kantonu Sarajevo stupaju u štrajk, odlučeno je nakon niza sastanaka pregovaračkih timova Sindikata radnika u zdravstvu i Vlade Kantona na kojima nije postignut dogovor, kao i nakon protesta. Primaće samo hitne slučajeve, a vakcinacija će biti obustavljena.

Zdravstveni radnici su se danas okupili ispred Vlade Kantona Sarajevo nezadovoljni jer duže od dvije godine nije potpisan novi Granski kolektivni ugovor o pravima i obavezama poslodavaca i radnika u oblasti zdravstva.

Sindikati radnika u zdravstvu Kantona Sarajevo i Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu najavili su za četvrtak, 10. jun, protest ispred zgrade kantonalne Vlade zbog nepotpisivanja novog Granskog kolektivnog ugovora o pravima i obavezama poslodavaca i radnika u oblasti zdravstva.

Više stotina radnika zdravstvenih službi protestovalo je danas u kod zgrade Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) u Ženevi, zahtijevajući da vlasti svih država da djeluju kako bi se suprostavile rizicima od klimatskih promjena.

Organizatori muzičkog festivala "Egzit" pokloniće 3.000 ulaznica kao znak zahvalnosti medicinskim radnicima koji više od godinu dana stoje na prvoj liniji fronta u borbi protiv virusa korona, saopšteno je iz "Egzit" tima.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić izjavio je danas da bi ukupno povećanje plata zaposlenih u zdravstvu trebalo da bude do osam odsto.

Danas smo imali hitan sastanak sa resornim ministrom Alenom Šeranićem, gdje smo na uvid dobili dokument sa malim pomakom, da će plate zaposlenima u zdravstvu biti povećane ne za pet, nego za šest odsto, rekao je Željko Šukalo, predsjednik Samostalnog sindikata radnika u zdravstvu i socijalnoj zaštiti RS.