Tim povodom, profesor dr Vlado Đajić sastao se sa kćerkom i suprugom heroja iz Branešaca i uručio im značajnu finansijsku podršku, laptop i obećao svaki vid pomoći u budućnosti.
Dr Đajić je istakao da je ponosan na herojski čin Dragana Cigana koji je, iako nevješt plivač, skočio u more da spasi njemu nepoznatu djecu, a da iza sebe ostavi svoje dvoje djece.
– To je na sve nas ostavilo veoma snažan utisak. Ne postoje riječi kojima mogu da opišem ponos koji osjećamo. Njegova porodica u meni ima i uvijek će imati istinskog prijatelja i biće im pružen svaki vid neophodne podrške u budućnosti. Ono što mi možemo uraditi je u svakom slučaju malo, u odnosu na Draganovu žrtvu – rekao je dr Đajić, kome se Draganova supruga Dijana zahvalila na pomoći i uvažavanju, te naglasila da je veoma ganuta ovim činom.

– Malo je ljudi koji su se ovih godina javljali da pitaju kako žive Draganova djeca. Nedavno sam postala baka, pošto je starija kćerka dobila dijete i jako sam srećna zbog toga, a istovremeno jako tužna što moj Dragan nije dočekao unuče – rekla je Dijana Cigan.
Dragan Cigan je sa nestankom u virovima rijeke Kortelezo i Jadranskog mora, ušao u legednu. Čitava Italiija je znala njegovo ime. Posthumno je odlikovan od strane tadašnjeg premijera Đorđa Napolitana najvišim italijanskim civilnim priznanjem “Zlatnim ordenom časti” i “Spomenicom za nezapamćeno herojstvo i humano djelo”. U Lido di Jezolu je dobio i ulicu sa svojim imenom, a u toku je i snimanje dokumentarnog filma o njemu. Takođe, njegova porodica je dobila stan od grupacija građevinskih preduzeća “Union Lavoro” uz novčanu pomoć pokrajine Veneto gdje je Dragan stanovao, radio i gdje je okončao život. Takođe, kćerkama su dodjeljene stipendije za školovanje koje su koristile do prije nekoliko godina.
Danas supruga i mlađa kćerka žive od Dijanine plate koju prima kao radnica na održavanju higijene u Poljoprivrednoj školi u Banjaluci.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu