Traže povećanje plata, o čemu je sa gradskim vlastodršcima trebalo da pregovaraju krajem juna, ali do tog sastanka nije došlo.
Ostaje da se vidi da li će i šta postići novim javnim iskazivanjem svog nezadovoljstva, ali je jasno da neće lako odustati od svojih zahtjeva.
Nemirno je i u privatnim vrtićima gdje, međutim, nisu nezadovoljne “tete”, ali jesu roditelji.
I ovaj put, bijes je usmjeren na gradsku vlast koja, kad god joj se ukaže prilika, krene da zateže sa isplatom subvencija za mališane, kao da pare daju iz svog džepa.
Tako je većina roditelja je, donedavno, čekala isplatu čak tri subvencije iz ove godine, odnosno, ukupno 450 KM po djetetu?!
U goroj poziciji su, ipak, očevi i majke koji, s obzirom na to da su njihova djeca ranije krenula u vrtić, čekaju još tri subvencije iz 2023, ukupno 180 KM…
A u još goroj poziciji su roditelji koji su mališane u privatne vrtiće upisali početkom ove godine, od kada na ime subvencija nisu dobili nijednu jedinu KM. Rečeno im je da će tako biti, sve dok predškolske ustanove ne potpišu ugovore sa Gradom za 2025, čime će, između ostalog, vrtići biti obavezani da do kraja godine neće podizati cijene svojih usluga.
Još bismo mogli da se bavimo ovim igricama mačke i miša, ali bolje je podsjetiti na to da je lani, od oko 2.700 mališana koji su konkurisali za mjesto u javnom vrtiću, ispod crte ostalo čak 2.300 njih?!
Ovaj podatak potvrđuje da nam, umjesto praznih obećanja o povećanju subvencija ili nekakvom izjednačavanju cijena, jednostavno treba više javnih vrtića.
Ali, koga briga za to što roditelji daju crno ispod nokta da bi im neko imao čuvati djecu dok su na poslu?! Koga briga što i dalje prazni zjape vrtići koji su tek napravljeni, dok roditelji, nerijetko i više godina zaredom, konkurišu za neku javnu predškolsku ustanovu, bezuspješno, naravno…
Toliko o brizi Grada za djecu!
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu