Biznis

Njemački gigant u problemu: BMW povlači stotine hiljada automobila zbog mogućeg požara

Njemački BMW saopštio je da povlači stotine hiljada vozila širom svijeta zbog tehničke greške koja bi mogla da izazove požar, saopštio je taj proizvođač luksuznih automobila.

BMW
FOTO: RUNGROJ YONGRIT/EPA

U saopštenju se navodi da je riječ o ukupno 28.582 automobila u Njemačkoj.

Kompanija nije dala tačan broj vozila obuhvaćenih u svijetu, ali njemački industrijski veb-sajt “KFZ-betrajb” prenosi da bi ih moglo biti oko 575.000.

Pročitajte još

Inspekcije proizvoda otkrile su neispravan solenoidni prekidač koji kontroliše protok električne energije u strujnom kolu.

Iz kompanije je objavljeno da nakon velikog broja pokretanja motora, može da dođe do prekomjernog habanja prekidača, što može da oteža ili onemogući pokretanje automobila, a u najtežem slučaju do pregrijavanja i požara.

Pogođeni modeli uključuju kupe “serije dva”, nekoliko varijanti “serije tri”, “serije četiri” i “serije pet”, “seriju šest gran turizmo”, limuzinu “serije sedam”, te modele “iks četiri”, “iks pet”, “iks šest” i “zed četiri”.