Ispadoše sami krivi za male penzije u Srpskoj, jer, bože moj, nisu radili koliko su mogli i trebali?!
Upravo je tim riječima ministarska finansija Zora Vidović objasnila zašto su penzije u Srpskoj niske.
Svi penzioneri koji imaju manji staž, logično je da imaju manje penzije, i to zaista obara prosjek penzije, ustvrdila je Vidovićeva.
Ova izjava je zapalila neviđenju vatru među penzionerima, koji su ministarki poručili da bi joj najbolje bilo da – ćuti!
Pitaju se da li je logično da minimalna penzija u Srpskoj iznosi 330 KM?! Iznos kojim penzioneri, opet logično, samo mogu da gladuju i boluju, jer ne mogu da kupe ni dovoljno hrane, ni lijekova.
Šta ćemo sa činjenicom da je prosječna penzija u Srpskoj manja za 130 KM nego u FBiH i preko 200 KM nego u Srbiji. Pa, ni tamo svi penzioneri nisu naradili puni staž, ali im prosječne penzije, ipak, rastu. Do koga li je to?!
Posebna priča u Srpskoj upravo su povećanja penzija koja, u najvećem broju slučajeva, nisu vrijedna ni pomena. Tako su naši najstariji u avgutu dobili povećanje od 3%, od kojeg se ni do danas nisu oporavili. Naime, oni sa minimalnim penzijama dobili su nepunih 10 KM više, kojima jedva mogu da kupe litar ulja, kilogram riže i pola kilograma makarona…
Dakle, nije ovdje stvar o tome da li je neko radio dovoljno ili nije, nego o činjenici da su u Srpskoj rijetki penzioneri koji svojim primanjima mogu da obezbijede život dostojan čovjeka.
I ko god misli da najstariji sa nestrpljenjem čekaju povećanja od par procenata, grdno se vara. Jer, za mnoge je dostojanstvenije ne dobiti ništa, nego dobiti nepunih 10 KM…
Na sve penzionerske jade, njihov lider Ratko Trifunović nedavno je poručio da su najstariji u Srpskoj privilegovana kategorija?! Zašto-zato što redovno dobijaju penzije i što su prvi u redu isplate iz budžeta?!
E, kad on tako misli i govori, šta očekivati od ministarke finansija?!
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.