Ovo je na društvenim mrežama, na engleskom i srpskom jeziku, objavio lider SNSD Milorad Dodik.
– Niko ne razumije našu muku bolje od predsjednika Trampa, koji je i sam rekao: “Kada radikalna ljevica ne može da pobijedi na demokratskim izborima, zloupotrebljava pravosuđe i neistomišljenike šalje u zatvor. To je njihova standardna taktika širom svijeta.” Predsjednik Tramp je pobijedio – i ja ću pobijediti. Neću dozvoliti da me prijetnje zatvorom zastraše da bih se sklonio sa funkcije – poručio je Dodik.
➡️ The Serbian people are encouraged by the return of common-sense politics and peace initiatives under the leadership of President Trump @realDonaldTrump , and in particular by the commitment of his administration to confronting the lawfare targeting the free expression of the…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) August 21, 2025
U Šmitovoj Njemačkoj, kako je dodao, riječima koje kao da su proročki bile upućene upravo Šmitu, potpredsjednik Vens jasno je iznio moralni stav: “Kada vidimo da evropski sudovi poništavaju izbore, a visoki zvaničnici prijete da će poništiti i druge, moramo se zapitati da li zaista poštujemo dovoljno visoke standarde.”
– Mi nismo sami u borbi protiv diktatora poput Šmita. Ja neću posustati. Ostajemo nepokolebljivi, zajedno sa našim prijateljima u svijetu koji se bore za demokratiju – naveo je Dodik.
Sve ovo čemu danas svjedočimo, kako je dodao, predstavlja nastavak sankcija koje su uveli Obama, Bajden i Šmit protiv Republike Srpske, “zato što stojimo uz predsjednika Trampa – protiv masovne migracije, protiv veza iranskog režima i Sarajeva – a zalažemo se za slobodno i ponosno izražavanje našeg nacionalnog identiteta zagarantovanog Dejtonskim sporazumom”.
– Nisu nas slomili sankcijama – neće ni zloupotrebom pravosuđa – zaključio je Dodik.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.