
"Da li je to normalno?" Taksisti za 59 minuta zadržavanja na Aerodromu Banjaluka naplatili veliku cifru
Taksisti iz Jajca za 59 minuta zadržavanja na prostoru Aerodrom Banjaluka naplaćeno je 50 konvertibilnih maraka.

Taksisti iz Jajca za 59 minuta zadržavanja na prostoru Aerodrom Banjaluka naplaćeno je 50 konvertibilnih maraka.

Jučerašnja izjava gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića izazvala je neviđenu reakciju građana. Mnogi ga optužuju za bahatost, nepotrebno prozivanje i ignorisanje stvarnih problema u gradu, dok komentari na društvenim mrežama i portalima ne prestaju da pristižu.

Građani banjalučkog naselja Rosulje na udaru su kazni zbog manjka parking mjesta.

Tržišni inspektor Odjeljenja za inspekcijske poslove zabranio je naplatu parkinga u tržnom centru "Mercator" do pribavljanja saglasnosti Skupštine grada Banjaluka i dobijanja Ugovora o povjeravanju komunalnih poslova.

Oni koji su vozila ostavljali u "Merkatoru", u banjalučkom naselju Borik to će i ubuduće moći, ali će morati da plate. Više nema besplatnog ostavljanja automobila.

Agencija za zaštitu ličnih podataka u Bosni i Hercegovini pokrenuće postupak u vezi fotografisanja vozila građana i pohranjivanja fotografija u bazu podataka.

Papiri koje komunalna policija Grada Banjaluka ostavlja na automobilima vozača koji nisu platili parking na prvi pogled stvaraju utisak pravne neizvjesnosti – da li je riječ o kazni, upozorenju ili tek informaciji.

Advokat Aleksandar Jokić koji je podnio Ustavnom sudu Republike Srpske inicijativu za ocjenu ustavnosti i zakonitosti odluke o naplati parkinga u Banjaluci smatra da je ostavljanje obavještenja na automobilima za koje nije plaćena parking karta „pokušaj iznuđivanja novca od građana uz svijest da je pravni osnov za naplatu parkinga nepostojeći“.

Građani koji na svom automobilu pronađu obavještenje Grada Banjaluka jer nisu platili parking kartu ne treba da preduzimaju nikakve korake.

Predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović, tvrdi da je "Draško Udbaško Stanivuković" napokon pred svima skinuo maske sa lica i pokazao da je projekat i igrač službe.

Advokat Aleksandar Jokić podnio je Ustavnom sudu Republike Srpske inicijativu za ocjenu ustavnosti i zakonitosti odluke o naplati parkinga u Banjaluci.

Objavom odluke o parkingu u Banjaluci, gradonačelnik je poslušao nekog od pravnika koji su u gradskoj upravi vrlo kreativni - kao i sam gradonačelnik. Ali su očigledno neznalice.

Banjalučani su ovih dana dobili još jednu lekciju iz funkcionisanja sistema. Ne iz zakona, nego iz prakse. Parking u gradu na Vrbasu se naplaćuje, iako pravnici objašnjavaju da odluka na osnovu koje se naplaćuje nije donesena kako treba.

Nismo dugo čekali da vidimo novi biser u režiji gradonačelnika Banjaluke, gospodina Draška Stanivukovića, izjavio je Branislav Čerek, odbornik Narodnog fronta u Skupštini grada Banjaluka.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković objavio je u Službenom glasniku Bosne i Hercegovine odluku kojom se nastavlja naplata parkinga u Banjaluci.

Banjaluka, izgleda, može bez mnogo toga. Ali neće odustati od toga da od ljudi naplaćuje parking. On je u najvećem gradu Srpske besplatan ne zato što je Grad odlučio da građanima olakša život, već zato što više nema zakonskog osnova da im zavlači ruku u džep.

Od 1. januara u Banjaluci ne treba da plaćate parking. Ali, građane i posjetioce na terenu dočekuje zbunjujuća slika.

Vozači koji uđu na parking Tržnice Banjaluka, iako brzo shvate da je parking već popunjen i nema mjesta da bi izašli moraju da plate 2 KM.

Od sutra će parking u Banjaluci ponovo biti besplatan jer prestaje da važi Odluka Skupštine grada Banjaluka o naplati parkiranja.

Javnim parkiralištima i garažama u Republici Srpskoj ne upravlja se efikasno, planski ni transparentno, pokazuje revizija učinka Glavne službe za reviziju javnog sektora RS za period od 2021. do 2024. godine.