
"Ovo ima samo u Banjaluci" Temperature se PRIBLIŽILE MINUSU, građani CVOKOĆU UZ HLADNE RADIJATORE
Iako je izuzetno zahladilo, mnogi građani Banjaluke i danas se smrzavaju.

Iako je izuzetno zahladilo, mnogi građani Banjaluke i danas se smrzavaju.

Banjaluka je broj jedan u Republici Srpskoj: najveća, najmnogoljudnija i za život najskuplja. A kakvo je stanje 50 kilometara sjevernije, u Gradiški?

Banjaluka slovi kao najskuplji grad za život u Republici Srpskoj. Ne samo da su cijene kvadrata stana, kao i kirije za podstanare, paprene, nisu jeftine ni komunalne usluge, a većini porodica, koje imaju malu djecu, najveći izdatak je plaćanje vrtića.

I danas su mnoge ulice u Banjaluci bez grijanja.

Još jednom pozivamo Eko toplane Banjaluka da konačno počnu obavljati posao za koji su uredno plaćene, jer je nedopustivo da se Banjalučani smrzavaju čim se temperatura približi nuli.

Zbog kvarova na distributivnoj mreži grijanje danas nema 20 ulica, a iz Eko toplana opet su poručili da su sve raspoložive ekipe na terenu, kako bi u što kraćem roku sanirali kvarove i uspostavili uredan režim isporuke.

Mnogi stanovnici Banjaluke žale se na kvalitet grijanja. Kažu da su im, od kako je počela grejna sezona, radijatori hladni, a kad pokušaju u Eko toplanama dobiti informaciju o tome uvijek dobiju odgovor da je došlo do kvara, da su ekipe na terenu.

Uprkos tome što je osvanulo prilično hladno jutro, mnogi Banjalučani su ustali u hladne sobe.

Korisnici gradskog grijanja koji su ove sezone već imali hladne radijatore imaju pravo na umanjenje računa. Sve bi to bilo razumno da ne postoji „caka“. Naime, umanjenje računa možete da očekujete samo ako ste bez grijanja bili 72 sata i više zbog kvara.

Grijanja u Banjaluci nema jer je toplo, a i da ga ima potrošači u više ulica se ne bi ogrijali zbog kvarova sa kojima Eko Toplane muku muče od početka grejne sezone.

Pozivamo „Eko toplanu“ Banjaluka da iskoristi ovo vrijeme i obezbijedi da sve bude spremno za hladne dane, koji nas očekuju.


Većina javnih vrtića u Banjaluci danas neće raditi. Zbog štrajka. Gradonačelnik Draško Stanivuković tvrdi da u budžetu nema novca za povećanje plata vaspitačima. Ali, za modernu javnu rasvjetu, koja će koštati 35 miliona KM - ima.

U Banjaluci je nemoguće održati redovnu sjednicu Skupštine grada, jer je stalno zbog nečeg vanredno stanje.

Nakon što su Toplani blokirani računi zbog duga većeg od 8 miliona KM danas su se u Banjaluci sastali v.d. direktora Investiciono – razvojne banke Republike Srpske Boris Knežević i rukovodstvo Grada Banjaluka.

Uz probleme sa grijanjem, štrajkom u javnim vrtićima, krizom sa odvozom i deponovanjem smeća, Banjaluku je zadesila još jedna "vanredna situacija": na pragu zime Toplani su blokirani računi, zbog milionskih dugova.


Pravnik Milko Grmuša podsjetio je građane da imaju pravo da traže umanjenje računa za dane kada nisu imali grijanje.

Grad Banjaluka se ovih dana susreće sa novim problemom, a to je dug Toplane prema IRB-u u iznosu od 8,3 miliona KM, a koji Toplana ne može sama da plati.
