
(FOTO) Snijeg se dobro otopio, ALI OSTALO BLATO: Fotografisali smo KAKO IZGLEDAJU TROTOARI u strogom centru Banjaluke
Snijega, koji je prije 2 sedmice izazvao kolaps u Banjaluci, skoro više da nema. I to zahvaljujući visokim temeperaturama i jugu.

Snijega, koji je prije 2 sedmice izazvao kolaps u Banjaluci, skoro više da nema. I to zahvaljujući visokim temeperaturama i jugu.

Možda zvuči malo neobično, ali ako ste se ikada pitali koji grad najljepše miriše, imamo odgovor. Britanska kompanija HAYPP rangirala je top 10 evropskih gradova koji najljepše mirišu.

Znamo da je održavanje higijene i više nego važno, a posebno u kuhinji.

Iako vjerovatno nemate vremena za dubinsko čišćenje doma svake sedmice, postoje navike koje možete razviti i imati urednu i čistu kuću.

U Gradskoj upravi održan je sastanak sa predstavnicima preduzeća "Dep-ot" i "Čistoća" u vezi sa pitanjem odlaganja otpada na deponiji u Ramićima.

Podzemni i novi nadzemni kontejneri postavljeni su preko puta parka “Mladen Stojanović” i u ulicama Nikole Pašića i Srpskoj u Banjaluci.

Hiljade ljudi oduševljeno je plavušom koja je zadužena za čistoću u gradu.

Jedno od najvažnijih pravila svake kuhinje je čistoća ruku, a upravo su nečiste ruke jedan od glavnih krivaca za prenošenje bakterija.

Pitanje je dana kada će Banjalučani početi da dobijaju veće račune za vodu i odvoz smeća.

Gradska uprava Banjaluke organizovaće i ovog proljeća akciju uređenja “Čisto lice grada“. Akcija počinje u drugoj polovni marta i tokom cijelog proljeća obuhvatiće gradska, prigradska i seoska naselja.

Skuplja hrana, gorivo, prevoz, električna energija. Mogli bismo u dogledno vrijeme dobijati i nešto veće račune za vodu i odvoz smeća. O tome će odlučivati odbornici Skupštine grada kada se ovi zahtjevi nađu na dnevnom redu. Za povećanje cijene vode već neko vrijeme se priča, a da se nešto smjera i za odvoz otpada može se zaključiti iz toga što “Čistoća” domaćinstvima još nije isporučila račune.

Veoma je važno da sudoperu uvijek održavate čistom, iako u njoj tokom pranja posuđa uvijek završe mrvice i razni ostaci hrane.

Uporedo sa informacijom da je “Dep-ot” izbrisan iz evidencije kao nosilac prava vlasništva nad Regionalnom deponijom u Ramićima, u javnost je izašla i informacija da su rezervoari za deponovanje pri kraju i da mjesta ima najkasnije do juna.

Ko zna koliko puta prođemo pored čistača ulica, a da na njih uopšte i ne obratimo pažnju.

Odlaganje otpada u Banjaluci ne smije da stane, jer za to ne postoji ni zakonski, a ni moralni osnov, poručio je Bojan Kresojević, gradski menadžer.

U nedostatku ideja kako privući simpatije Banjalučana, gradska skupštinska većina je odlučila da građane najvećeg grada Srpske pred izbore zatrpa smećem.

Nakon što je preduzeće „Čistoća“ zahtijevalo od „DEP-OT“ da joj ustupi zemljište, uprava „DEP-OT“ odlučila je da jednostrano ,bez navođenja ikakvog razloga, otkaže ugovor o odlaganju smeća preduzeću „Čistoća“ na deponiju u Ramićima, dok su iz Gradske uprave rekli da Grad neće dozvoliti da se dogodi ekološka katastrofa zbog ove situacije.

Otkaz ugovora između regionalne deponije “DEP-OT” i “Čistoće”, kako Srpskainfo nezvanično saznaje, desio se zbog velikih dugovanja “Čistoće” prema firmi “DEP-OT”, koji prelaze pola miliona KM.

Otkaz ugovora između regionalne deponije “DEP-OT” i “Čistoće” kako Srpskainfo nezvanično saznaje desio se zbog velikih dugovanja “Čistoće” prema firmi “DEP-OT” koji prelaze pola miliona KM.

Spor između regionalne deponije “DEP-OT” i banjalučke “Čistoće” mogao bi koštati i Banjaluku i same Banjalučane, jer je prije nekoliko dana “DEP-OT” poslao obavještenje o raskidu ugovora, a ovo bi izazvalo ekološku katastrofu, jer smeće iz Banjaluke nakon 15. septembra neće moći ići na deponiju u Ramiće.