Magazin

Da kupaći kostimi ne bi bledio: Izbegavajte vešmašinu i pratite ove savjete kako bi vam trajao duže

Kupaći kostim potrebno je oprati poslije svake upotrebe, a važno je i kako ga perete da bi vam trajao duže od jedne sezone. Hlor u bazenima i so u moru mogu oštetiti materijal ili izblijediti ga.

naša plaža u srpskim toplicama
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Zato je izuzetno važno da ispoštujete sledeća pravila.

Dva ključna pravila jesu da kupaći operete odmah nakon upotrebe i da to učinite ručno. Kreme za sunčanje, znoj i ostale hemikalije mogu štetiti njegovoj elastičnosti, a hlor u bazenima može učiniti da kostim požuti.

Međutim, kupaći ne bi trebalo da perete u mašini jer je materijal osjetljiviji. Umjesto toga, potopite ga u hladnu vodu oko 30 minuta kako biste uklonili hemikalije i znoj. Potom, u drugom potapanju, koristite malo deterdženta za veš (preporučena doza je da količina bude jednaka kašičici).

Možete sipati i malo bjelog sirćeta. Prilikom pranja, kostim perite i trljajte fleke sa unutrašnje strane.

Obratite pažnju na oznaku na etiketi, ukoliko nemate vremena, a odlučite se za pranje u mašini.Iako neke kompanije proizvode kupaće koji se mogu prati u mašini, prethodno stavite kostim u vrećicu za pranje i uključite mašinu na manje intenzivan sistem rada, prenosi Novosti Magazin.

Kada ga operete, važno je i kako ćete ga ocjediti – malo ga ocjedite rukom, a potom umotajte u suv peškir koji treba da upije višak vode. Nikako ga ne sušite na jakom suncu i izbegavajte agresivno savijanje tkanine prilikom cijeđenja kako se ne bi oštetio materijal.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije