Politika

(VIDEO) "MIZERNO" Klincov se opet oglasio o POVEĆANJU BORAČKOG DODATKA, otkrio šta stvaraoci Srpske JEDVA ČEKAJU

Većina boraca u Srpskoj smatra da je povećanje boračkog dodatka za 0,5 KM po mjesecu ratovanja mizerno.

(VIDEO) "MIZERNO" Klincov se opet oglasio o POVEĆANJU BORAČKOG DODATKA, otkrio šta stvaraoci Srpske JEDVA ČEKAJU
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

To poručuje potpredsjednik Udruženja Veterani odbrambeno-otadžbinskog rata Srpske, Nedeljko Klincov, koji ne krije da su mnogi pripadnici ove kategorije, nezadovoljni.

– Mišljenje svih boraca sa kojima razgovaram je da je povećanje boračkog dodatka mizerno. Nemamo ništa protiv nikoga, ali nam bodu oči povećanja pojedinim budžetskim korisnicima koja se mjere stotinama maraka – objavio je Klincov na Fejsbuku.

Prema njegovim riječima, borci su posebno nestrpljivi da vide šta će im donijeti izmjene Zakona o pravima boraca.

– Prednacrt ovog zakona se pred poslanicima trebao naći još u septembru, ali od toga još nema ništa. Nestrpljivi smo i jedva čekamo da vidimo koja će prava biti ponuđena ovoj populaciji, koja je najzaslužnija za stvaranju Srpske – naglašava Klincov i dodaje da se, po saznanjima boraca, u ovom zakonu nigdje se ne pominje revizija.

– A ona je neophodna, ako hoćemo da stanje u boračko-invalidskoj zaštiti dovedemo u red. Treba nam poštena revizija, gdje će se iskristalisati ko je bio pravi učesnik rata, a koje je rješenje dobio na sumnjiv način. A takvih ima mnogo – naglašava Klincov.

Pročitajte još

Podsjeća da u Srpskoj 180.000 ljudi prima borački dodatak.

– S obzirom na to da je rat završen prije 30 godina, to je nevjerovatno – poručuje Klincov.