Magazin

"Ovo je nečuveno" Šef na meti osuda jer je POČEO KONTROLISATI TELEFONE RADNIKA zarad bolje produktivnosti

Direktor male kompanije u Vuhanu u Kini nedavno je izazvao gomilu osuđujućih komentara na internetu, nakon što se saznalo da traži od zaposlenih da mu pošalju snimke ekrana na kojima se vidi potrošnja baterije na njihovim mobilnim telefonima prije nego što napuste posao.

"Ovo je nečuveno" Šef na meti osuda jer je POČEO KONTROLISATI TELEFONE RADNIKA zarad bolje produktivnosti
FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA

Uvjeren da je loš učinak njegove kompanije posljednjih mjeseci na neki način povezan sa tim koliko vremena zaposleni provode na svojim telefonima, umjesto da rade, šef je odlučio da riješi problem tako što će provjeravati nivo upotrebe telefona.

Prema riječima jednog zaposlenog koji je na društvenim mrežama razotkrio kontroverznu metodu povećanja produktivnosti, on i njegove kolege moraju da uđu u podešavanja telefona i naprave snimke ekrana sa grafikonom potrošnje baterije za taj dan i pošalju ga svom šefu.

djevojka drži telefon
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Kao što pretpostavljate, društvene mreže nisu dobro prihvatile ovu nametljivu taktiku ugrožavanja privatnosti. Mnogi su je nazvali beskorisnom, dok su drugi savjetovali zaposlene u kompaniji da jednostavno daju otkaz i nađu bolje mjesto za rad.

Pročitajte još

– Ovo je nečuveno, kada kompanija počne da radi ovakve stvari, to obično znači da ide nizbrdo i možete da počnete sa planovima za promjenu posla – prokomentarisala je jedna osoba na društvenoj mreži Veibo, prenosi Oditi sentral.

Neki ljudi su predložili metodu kojom jednostavno može da se zaobiđe ovo kontroverzno pravilo tako što će nositi drugi pametni telefon sa sobom i samo poslati snimke ekrana sa njega.

Zaposleni koji je prvi razotkrio naređenje šefa rekao je da su neke njegove kolege bile ogorčene zbog toga i da su o tome razgovarali sa supervizorom, ali većina je zabrinuta kako bi pritužba uticala na njihov radni status, pa odande izlaze pognute glave, prenosi Blic.

Neki izvori tvrde da je, nakon osude na mrežama, direktor kompanije dao izjavu u kojoj je objasnio da njegov metod nikada nije bio vezan za narušavanje privatnosti svojih zaposlenih, već za povećanje produktivnosti tako što će se pobrinuti da oni ne provjeravaju društvene mreže i ne igraju video igrice na poslu. To je malo smirilo radnike.

Kineski mediji već neko vrijeme se bave kontroverznim metodama za povećanje produktivnosti, od javnog ponižavanja zaposlenih zbog neispunjavanja ciljeva do postavljanja tajmera u toalete.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu