Kolumne

Opet nesreće

Kako dolazi ljepše vrijeme tako dolazi i do povećanja broja teških saobraćajnih nesreća, ali svakako na to utiče i povećan broj automobila na putevima.

Opet nesreće
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Zadnja teška nesreća koja se dogodila u Trebinju možda je ogolila brojne probleme sa kojim se prevoznici susreću godinama.

U ovoj nesreći je autobus, koji je prevozio nastavnike i osoblje osnovne škole iz Banjaluke, sletio s puta i tom prilikom su poginule dvije osobe, a 13 ih je povrijeđeno.

Šta je tačan uzrok nesreće znaće se nakon što budu obavljena sva vještačenja, ali i obdukcija vozača, koji je, nažalost, izgubio život u ovoj nesreći.

Ono što se prvo primijeti, a što su potvrdili i iz Tužilaštva, vozač nije ni kočio, nego je samo udario u brdo, a potom u kameni zid.

Pretpostavlja se da je zaspao ili da mu je pozlilo tokom vožnje.

Međutim, ono na šta treba obratiti pažnju jeste da je vozač autobusa imao čak 67 godina, pa se postavlja pitanje zašto je vlasnik poslao baš njega.

Pročitajte još

Sigurno se radilo o profesionalnom i dobrom vozaču sa bogatim iskustvom, ali treba uzeti obzir koliko je to daleki put i da je vozač ipak starija osoba.

Do toga smo došli zbog malih plata vozača, zbog čega su brojni vozači napustili Bosnu i Hercegovinu i otišli voziti autobuse po Evropi, pa se sada vlasnici snalaze sa onim što imaju.

Ali to nimalo ne pravda vlasnike; da su davali veće plate sigurno bi zadržali mlađe i bolje vozače, a ne da su spali na to da na tako daleke destinacije šalju vozače koji trebaju uživati u svojim zasluženim penzijama.

Sve češće na gradskim i prigradskim vožnjama možemo vidjeti ili vozača sa tek položenim vozačkim ispitima ili vozače koji su već u penziji, pa nas i ne treba čuditi što autobusi sve češće učestvuju u saobraćajnim nesrećama.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije