Društvo

"To svi jedemo kod kuće" Riječi Srpkinje podigle buru na mrežama, a u glavnoj ulozi opet paradajz turista

Nekome su dovoljni paradajz i pašteta, a neko ne može bez morskih plodova i skupih vina. Ipak, za obe grupe ljudi, jedna stvar je ipak najbitnija - biti na moru.

"To svi jedemo kod kuće" Riječi Srpkinje podigle buru na mrežama, a u glavnoj ulozi opet paradajz turista
FOTO: D. MILENKOVIĆ/RINGIER

 Međutim, upravo ovo je podiglo budu na društvenim mrežama, naročito tokom ljetnjih mjeseci, kada se svako malo osule paljba po “paradajz turistima”.

Na Tviteru je osvanuo tvit u kojem je jedna korisnica osudila sve one koji negativno gledaju na ljude koji na more kreću sa hranom od kuće.

– Šta ima loše u paradajz turizmu? Ako je to način da neko dijete vidi more, a znamo da je more zdravo, zašto da ne? To što vi dižete keš kredite da bi se k***** slikama sedam dana, pa posle jedete taj isti paradajz, to neka vam neko pogleda – napisala je ona.

Ovo pitanje je izazvalo reakcije kod mnogih tviteraša koji su uglavnom imali podijeljena mišljenja o ovakvoj vrsti ljetovanja.

– Postoji i treća opcija – ili idem kao čovjek, ili ne idem. Neću od djeteta da pravim socijalni slučaj – naveo je jedan tviteraš.

Pročitajte još

“To svi jedemo kod kuće”

Na ovaj komentar, odgovorila je i sama autorka tvita.

– Što je socijalni slučaj ako jede hranu koju svi mi jedemo kod kuće – napisala je.

Ipak jedno je sigurno – većina njih je iskusila i jednu i drugu opciju odlaska na more.

– Različito gledamo po pitanju odmora. Nekome je dovoljno čista soba, redovno mijenjanje posteljine i peškira (hotel tri zvjezdice), jede šta stigne i po cjli dan se bavi nekakvim aktivnostima. Drugi vole luksuz. Dostupno je za većinu i jedno i drugo, samo kada na vrijeme uplate aranžman – glasilo je mišljenje jednog tviteraša.

Sledeći je skrenuo pažnju na to da ni paradajz nije toliko jeftin koliko se nekima čini, prenosi Blic.

– Potpuno sam zloban i pojedoh se živ pogotovo jer je paradajz dva-tri evra – naveo je.

Odlazak na more je bitan u bilo kojoj varijanti

U ostalim komentarima, uglavnom su se bavili činjenicom, da je more more, bilo da je sa paštetom na hljebu ili sa jastogom na pladnju, uz opasku da su ipak najbitnije uspomene.

– Išao sam sa roditeljima na more i kao “pun pansion” i kao “paradajz turista”. Ovih prvih se i ne sjećam više, a klopanje sendviča sa paradajzom na plaži se rado sjećam – kaže jedan tviteraš.

Drugi dodaje da živi 50 metara od mora i “derem paradajz i paštete gotovo svaki dan i nareske ili kako se već zovu mesne doručke i sardine”.

– Djeci je najmanje bitno šta će jesti i gdje će spavati – glasi jedan od tvitova u kojima su tviteraši pružili podršku onima koji vole ovakav način ljetovanja.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu